Backup Fast, Recover Faster
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ANZENA
STORAGECRAFT

Hardware

Skuteczne narzędzia, wspomagające proces backupu. 

Decydując się na zakup oprogramowania do backupu musimy sobie zadać pytanie o miejsce przechowywania backupowanych danych. Dzięki programowi ShadowProtect backup może być utworzony i przechowywany na praktycznie dowolnym nośniku, do którego mamy dostęp. Może to być zewnętrzny dysk USB, dysk innego komputera w tej samej sieci lokalnej, dysk sieciowy lub płyta CD lub DVD, jak również nośnik RDX.

Jednym z producentów urządzeń wykorzystujących technologię RDX jest firma Imation. Urządzenia z serii DataGuard i RDX firmy Imation pomogą każdej firmie średniej wielkości bezpiecznie przechowywać dane zbackupowane wczesniej program ShadowProtect.

Imation DataGuard T5RImation DataGuard T5R i R4 R4


Urządzenia serii DataGuard T5R i R4 są pierwszymi na świecie, specjalnie zaprojektowanymi rozwiązaniami, które jednocześnie wykorzystują technologie dysków twardych, RDX (wymienne nośniki danych), replikację i backup, a tym samym zapewniają czteropoziomową ochronę danych w jednym urządzeniu. Ekonomiczne, wykorzystujące technologię NAS rozwiązania DataGuard skierowane są do firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw. Gwarantują unikalną kombinację bezpieczeństwa danych, centralne ich składowanie z gwarancją ciągłości dostępu oraz elastyczność i łatwość instalacji jak i obsługi.

RDXImation RDX

Urządzenia serii Imation RDX to rozwiązanie pamięci masowej wykorzystujące dyski twarde z wymienialnymi nośnikami, które wraz z oprogramowaniem firmy StorageCraft zapewnia niezawodny i łatwy w użyciu backup idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw. Rozwiązania Imation RDX są w pełni kompatybilne ze wszystkimi obecnymi na rynku stacjami dokującymi na dyski twarde typu RDX czy RD1000.

 

A8Imation RDX A8 Hard Disk

Urządzenie Imation RDX A8 to biblioteka dyskowa dysponująca 8 slotami na nośniki RDX. Dzięki możliwości użycia dysków RDX o różnej wielkości (do 1,5 TB) w jednym urządzeniu, RDX A8 zapewnia skalowalność pamięci masowej oraz możliwość planowanie inwestycji zgodnie z pojęciem „pay-as-you-grow”.

Imation RDX A8 zapewnia łatwą integrację z istniejącą infrastrukturą sieciową oraz doskonałą możliwość migracji z przestarzałych technologii taśmowych (DAT/DDS, SLR, AIT, VXA, DLT) lub konsolidację zasobów zmagazynowanych na nośnikach RDX. Użytkownicy, którzy planują zakup taśmowej biblioteki do backupu oraz urządzenia iSCSI do centralnego składowania danych mogą połączyć te dwie funkcjonalności w jednym urządzeniu, decydując się na łatwe w instalacji i proste w zarządzaniu rozwiązanie Imation RDX A8. Urządzenie wyposażone jest w wydajny interface iSCSI ( 2 x Gbit), który umożliwia sieciowy dostęp do każdego z 8 slotów załadowanych nośnikami RDX z całkowitą prędkością przepływu danych do 6 GB/min.

Rozwiązanie może pracować w trzech trybach:

  • jako system dyskowy (JBOD), 
  • jako wirtualna biblioteka taśmowa (VTL) - gdzie emulowana jest realna bibliotek taśmowa oferująca 8 slotów z trzema napędami LTO-4,
  • w trybie pracy iSCSI Target - gdzie w istniejącym otoczeniu sieciowym jest oferowane do 8 wolumenów.

 

Urządzenie o wysokości 2U może być instalowane w 19 calowej szafie przemysłowej, jak również używane jako desktop.

W razie pytań związanych z rozwiązaniami firmy Imation prosimy o kontakt z naszym działem handlowym: kontakt@storagecraft.pl.

Kontakt

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń!

32 420 90 00
kontakt@anzena.pl

Wersja DEMO

Przetestuj nasze produkty przy naszym pełnym wsparciu.

Bezpłatne eKonferencje on-line

Zobacz niezawodny backup z ShadowProtect - wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Zapraszamy na...

Najbliższa eKonferencja:

5 grudnia 2017 r., na Twoim komputerze
Realizacja: Agencja WMC