Backup Fast, Recover Faster
DYSTRYBUCJA W POLSCE: ANZENA
STORAGECRAFT

Aktualności

75-latek dorabiał do emerytury na szyfrowaniu cudzych danych

2017-07-14

Historia rodem z tabloidu: przedsiębiorczy australijski emeryt od blisko 7 lat zarabiał praniem pieniędzy od ofiar telefonicznego scamu tj. oszustwa "na pomoc techniczną" kończącego się zaszyfrowaniem ich plików. Czy robił to świadomie wkrótce rozstrzygnie sąd, a firma ANZENA zajmująca się ochroną danych przypomina, by nigdy nie powierzać dostępu do naszych urządzeń zdalnym "serwisantom", których pomocy nie zamawialiśmy.

więcej

W cieniu NotPetya - komu grozi cyfrowy overkill?

2017-07-05

Chociaż kijowskie metro znowu jeździ, a Narodowy Bank Ukrainy odzyskał 3 lipca pełną operacyjność to medialny kurz po uderzeniu Petyi będzie opadał jeszcze długo. Śledząc doniesienia o głośnym cyberataku nie wolno zapominać, że w jego długim cieniu ewoluują kolejne niebezpieczne zagrożenia - przestrzega firma ANZENA, ekspert ochrony danych.

więcej

Epidemia Petya? Zamiast krzyczeć, sprawdź swój backup!

2017-06-28

Właśnie trwa prawdopodobnie najsłynniejszy cyberatak w historii Internetu. O jego medialnej popularności zdecydowała niespotykana skala infekcji, która zaczynając od Ukrainy w kilka godzin zdewastowała sieci informatyczne praktycznie na wszystkich kontynentach. Czy można się jakoś obronić przed jego skutkami? Otóż można, i to dokładnie tak samo, jak przed infekcjami kompletnie nieznanymi - regularnie tworząc backup swoich kluczowych zasobów. Firma ANZENA specjalizująca się w ochronie danych apeluje, by nie ulegać panice i jak najszybciej przeprowadzić testowe przywracanie swoich kopii bezpieczeństwa.

więcej

Eksperci bezpieczeństwa IT tracą czas naprawiając drukarki

2017-06-01

Ile zajmuje naprawa drukarki, gdy zatnie się papier? Zwykle kilka minut - odpowie większość administratorów zmagających się codziennie z lawiną podobnych zgłoszeń. Gorzej, jeśli to minuty pracy dedykowanych specjalistów bezpieczeństwa IT, których użytkownicy mogą dręczyć swoimi "drobnymi problemami z komputerem". Firma ANZENA - ekspert ochrony danych i polski dystrybutor rozwiązań StorageCraft - alarmuje, że przy obecnym rozwoju cyberzagrożeń kluczowe jest zapewnienie ekspertom maksymalnego komfortu pracy, o co powinni zadbać zarówno ich menedżerowie, jak i oni sami.

więcej

Blisko połowa małopolskich firm miała infekcję ransomware

2017-05-30

Zyski cyberprzestępców z "popularnego" ransomware WannaCry dopiero kilka dni temu przekroczyły 100 tys. dolarów. Przy takiej skali infekcji to raczej słaby wynik, a zapędy szantażystów hamowane są między innymi ostrożnością i dobrymi praktykami potencjalnych ofiar. Również lokalnie, co pokazują wyniki ankiety przeprowadzonej przez firmę ANZENA - eksperta bezpieczeństwa danych. 47% małopolskich firm i instytucji doświadczyło jakiegoś ataku ransomware, ale ponieważ 98% z nich w różny sposób tworzy kopie swoich danych to w wielu przypadkach płacenia haraczu udało się uniknąć.

więcej

Backup sposobem na walkę z ransomware WannaCry

2017-05-15

W ostatnich dniach w zagranicznych i polskich mediach pojawiały się doniesienia o zainfekowaniu firm i instytucji w ponad 150 krajach przez zagrożenie WannaCry. Złośliwy plik najpierw szyfruje dane zaatakowanego komputera, a następnie wymusza okup za przywrócenie ofierze dostępu do nich. Firma Anzena, dystrybutor rozwiązań do tworzenia backupu i szybkiego przywracania kopii bezpieczeństwa przypomina, że jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed utratą danych w wyniku szantażu jest regularnie wykonywany backup.

więcej

Jak nie przesyłać tajnych danych, czyli brytyjska policja znów gubi kluczowe dowody

2017-05-10

Misja: musisz pilnie dostarczyć ekspertom nagrania z przesłuchań ofiar przemocy seksualnej. Jak to zrobisz? Wydział policji hrabstwa Greater Manchester wybrał list polecony. W efekcie niezaszyfrowane płyty DVD z zeznaniami zaginęły na poczcie, a funkcjonariusze już drugi raz zainkasowali 150 tys. funtów grzywny od brytyjskiego odpowiednika GIODO. Firma ANZENA - ekspert ochrony danych - przypomina jak właściwie dbać o bezpieczeństwo naszych zasobów.

więcej

Pracownicy beztrosko udostępniają poufne firmowe dane

2017-04-28

Jeśli trzech na czterech pracowników ma poufność przetwarzanych firmowych danych w głębokim poważaniu to należy pomyśleć o technicznych środkach ochrony odcinając im kluczowe zasoby. Jednak wybór między bezpieczeństwem danych, a efektywnością pracownika to żaden wybór, dlatego firma ANZENA - ekspert ochrony danych - przypomina, jak zachować równowagę między produktywnością ludzi, a bezpieczeństwem firmy.

więcej

Nowe zagrożenie karze użytkownika za to, że ten próbuje się chronić

2017-04-20

Przeciąganie liny w cyberwojnie trwa. Gdy tylko eksperci bezpieczeństwa wynajdują metodę ochrony przed cyberatakami, autorzy zagrożeń błyskawicznie serwują własne pomysły omijania nowego zabezpieczenia. Tak też wygląda sprawa z wirusem Karmen, który zwalczając ochronną technologię sandboxingu surowo karze użytkowników próbujących za jego pomocą osłaniać swoje komputery - informuje firma ANZENA specjalizująca się w zabezpieczaniu i backupie danych.

więcej

Użytkownicy ignorują zagrożenia szyfrujące

2017-04-19

O nowych wirusach szyfrujących medialne nagłówki krzyczą praktycznie codziennie. Tymczasem co drugi internauta może w ogóle nie wiedzieć "czym jest ten cały ransomware", a co czwarty nie wykonuje ochronnego backupu swoich danych. Firma ANZENA przestrzega, że panika zaskoczonych ofiar szyfrowania tylko zwiększa prawdopodobieństwo uiszczenia okupu na rzecz szyfrujących szantażystów. Jak uniknąć takiej podbramkowej sytuacji?

więcej
Strona 1 / 13
««   «   1   2   3   4   5   6   7   »   »»

Kontakt

Masz pytania lub potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń!

32 420 90 00
kontakt@anzena.pl

Bezpłatne eKonferencje on-line

Zobacz niezawodny backup z ShadowProtect - wystarczy komputer z dostępem do Internetu. Zapraszamy na...

Najbliższa eKonferencja:

24 sierpnia 2017 r., na Twoim komputerze
Realizacja: Agencja WMC